Almás zselégyertya

Készítsünk saját kezűleg ajándékot! Szerezzünk örömet egy gyönyörű, illatos gyertyával, ami nem csak meglepetésnek jó, de szép dekoráció is.

Hozzávalók:
  • zselé, amit a legtöbb hobbiboltban már megtalálsz, legyen akár áttetsző vagy színezett
  • 2 fahéjrúd (vagy szegfűszeg, csillagánizs)
  • üvegpohár, vagy bármilyen hóálló edény, amiben jól mutat majd a kész gyertyánk
  • szárított almachips vagy 1-2 darab alma, amit sütőben kiszárítunk

Olvasszuk fel a zselét 90-100°C-on. Legegyszerűbben úgy melegíthetjük fel, hogy egy konzervdobozt beleállítunk egy lábas forró vízbe. Nagyon fontos, hogy a konzervdobozunk tiszta legyen, hogy a zselé ne legyen majd zavaros. Bizonyos anyagokat nem lehet újra és újra felolvasztani, de a zselénél ez nem okoz problémát.
Ha nem kaptunk színes gyertyazselét akkor a felolvasztást követően festékanyaggal színezhetjük. A buborékok akár dekorációként is funkcionálhatnak, de ha nem akarjuk, hogy legyen benne, akkor a cseppfolyós zselét lassan kavargassuk, majd az előmelegített edénybe lassan öntsük át. Ezután kerül bele a szárított alma, feldarabolt fahéj, szegfűszeg és csillagánizs.
Végezetül ha már egy kicsit megszilárdult a gyertyánk szúrjunk lyukat a kanócnak. A madzagot itassuk át viasszal és helyezzük a lyukba.
zselegyertya.jpg

Egészség Tippek

Milyen jótékony hatásai vannak az almának? Valóban igaz a régi mondás: minden nap egy alma az orvost távol tartja? Ismerd meg az alma egészségre gyakorolt hatásait!
Derecske alma egészség tippek >

Rajzpályázat

Rajzpályázatot hirdettünk az Iskolagyümölcs- programban résztvevő általános iskolák között. A pályázat nagy sikert aratott a kisiskolások körében, rengeteg ötletes és szép rajzot kaptunk és kiválasztottuk a nyerteseket.

Vajon a te rajzod a legjobbak között van?

A rajzpályázat nyertesei>

Almás receptek

A Derecske alma nem csak magába finom, hanem süteményben is. Ha szereted az almás finomságokat, akkor olvasd el kedvenc almás receptjeinket és készítsd el őket Derecske almából.
Derecske almás receptek >

Gyertek vendégségbe

Gyermeke érezte már valaha egy igazi almáskert hangulatát? Vagy hogy milyen ízű az alma az almaszüret után? Ha még nem, akkor most vendégül látjuk őt osztálytársai vagy legjobb barátai társaságában.
Gyertek vendégségbe >

Legyünk ismerősök

Nem csak az almáskertben találhatsz meg minket, hanem a Facebook-on is bejelölhetsz.

Várjuk a Facebook-on, legyen az ismerősünk!